Google+
FB

PRYWATNY GABINET CHIRURGII PLASTYCZNEJ
w Polanicy-Zdroju
dr n. med. Ireneusz Łątkowski

tel +48 74 869 02 80, +48 609 60 04 22, +48 667 777 677
  • Chirurgia plastyczna

Powiększenie piersi - Augmentacja


Metodą pod mięsień protezami okrągłymi: Przed i po zabiegu.

powiększanie biustu powiększanie biustu
powiększanie biustu - chp.pl powiększanie piersi- chp.pl
powiększanie piersi powiększanie biustu - zabiegi
zabiegi powiększania piersi zabiegi powiększania biustu
zabiegi na powiększanie biustu powiększanie biustu w chp.pl
powiększanie biustu - zabiegi chp.pl

Metodą pod gruczoł: Przed i po zabiegu

Protezami anatomicznymi: Przed i po zabiegu

Powiększanie piersi – opis operacji


Operacja plastyczna powiększania biustu jest zazwyczaj wykonywana, by zwiększyć rozmiar małych lub niedorozwiniętych piersi. Umożliwia także przywrócenie wcześniejszego wyglądu piersi, jeśli ich kształt zmienił się po ciąży i karmieniu.

 

Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, trwa ona około godziny. Chirurg plastyczny wykonuje nacięcie do umieszczenia implantu. Może znajdować się ono pod piersią, wokół otoczki (ciemniejszej skóry otaczającej sutek) albo pod pachą. Kieszeń na implant zostaje utworzona albo pod tkanką gruczołową albo pod mięśniem. Technika operacji zostaje ustalona przez chirurga plastycznego wraz z pacjentką. Pod uwagę brana jest budowa anatomiczna kobiety oraz jej indywidualne oczekiwania.

 

Większość stosowanych implantów to implanty wypełnione żelem silikonowym. Należy zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniej jakości protez, produkowanych tylko przez renomowane firmy. Wybór protez piersiowych ze względu na ich wielkość, kształt i wypełnienie dokonywany jest indywidualnie przed operacją. Po operacji występują: obrzęk piersi, niewielkie zasinienia, które z czasem znikają.

 

Przez około 2-3 tygodnie po operacji plastycznej pacjentka nie powinna uczestniczyć w żadnych forsownych zajęciach, zwłaszcza takich, w których konieczne jest podnoszenie ramion. Powrót do pracy możliwy jest po około 2 tygodniach, o ile nie jest to praca fizyczna. Różne badania naukowe udowadniają, że stosowanie implantów przez długi czas jest bezpieczne. Jeżeli pacjentka jest w wieku, w którym konieczne są regularne badania mammograficzne, operacja wszczepienia implantów nie wpłynie na zmianę rozkładu badań. Pacjentka powinna jedynie upewnić się, że technik, który przeprowadza badanie mammograficzne posiada doświadczenie w kontroli powiększonych piersi, ponieważ przy implantach konieczna jest inna technika mammograficzna oraz dodatkowe prześwietlenia.

 

Dr Ireneusz Łątkowski korzysta głównie z implantów piersiowych firmy Mentor

 

Copyright © 2024 chp.pl