Google+
FB

PRYWATNY GABINET CHIRURGII PLASTYCZNEJ
w Polanicy-Zdroju
dr n. med. Ireneusz Łątkowski

tel +48 74 869 02 80, +48 609 60 04 22, +48 667 777 677
  • Chirurgia plastyczna

Zabiegi operacyjne nosa - Rhinoplastyka


Korekcja w części kostno - chrzęstnej. Zdjęcia przed i po zabiegach.

korekta nosa chp.pl operacja nosa chp.pl
operacja plastyczna nosa chp.pl korekta nosa
operacja nosa operacja plastyczna nosa
korekta nosa - rhinoplastyka operacja nosa - rhinoplastyka
operacja plastyczna nosa - rhinoplastyka korekta nosa
operacja nosa operacja plastyczna nosa
korekta nosa - klinika chirurgii plastycznej operacja nosa - klinika chirurgii plastycznej
operacja plastyczna nosa - klinika chirurgii plastycznej korekta nosa - operacje nosa
operacja nosa - korekta nosa operacja plastyczna nosa - korekta nosa

Korekta w części chrzęstnej. Zdjęcia przed i po zabiegach.

Korekta nosa – opis zabiegu


Celem rhinoplastyki jest korekta kształtu nosa. Zaleca się aby tej operacji plastycznej nie przeprowadzać przed 17. rokiem życia. O ile pacjent cieszy się dobrym zdrowiem, nie ma górnej granicy wieku dla przeprowadzania rhinoplastyki. Operacja wykonywana jest poprzez nacięcia wewnątrz nosa. W niektórych przypadkach, w celu uzyskania pożądanego efektu, konieczne jest wykonanie dodatkowych nacięć np. resekcji podstawy skrzydełek nosa.

 

Nos może zostać pomniejszony lub powiększony poprzez zmianę jego rusztowania. Osiąga się to albo poprzez usunięcie albo poprzez dodanie tkanki kostnej lub chrzęstnej.

 

U pacjentów mających problem z drożnością nosa, wraz ze zmianą kształtu nosa przeprowadza się korekcję drożności nosa, potocznie zwaną korekcją przegrody nosowej.

 

Po korekcie nosa należy spodziewać się uczucia dyskomfortu związanego z obrzękiem i zasinieniem, zwłaszcza w okolicy oczu. Przez ok. 9 dni pacjent nosi opatrunek gipsowy (po operacji w części chrzęstnej ok. 4 dni). Po jego zdjęciu można stosować kosmetyki. Zwykłe, codzienne czynności są poważnie ograniczone jedynie przez dzień lub dwa, ale mijają tygodnie nim można powrócić do schylania się, dźwigania lub ćwiczeń fizycznych. Należy również unikać przez okres ok. 3 miesięcy wysokiej temperatury np. solarium czy sauny. O ile zawód pacjenta nie wymaga czynności podnoszących ciśnienie krwi, jego powrót do pracy jest możliwy zwykle po 2-3 tygodniach. Pomniejsze obrzęki mogą utrzymywać się nieco dłużej, ale w większości przypadków są niezauważalne dla otoczenia. O końcowym efekcie korekty nosa można mówić nie wcześniej niż po 6 miesiącach.

 

Copyright © 2024 chp.pl