Google+
FB

PRYWATNY GABINET CHIRURGII PLASTYCZNEJ
w Polanicy-Zdroju
dr n. med. Ireneusz Łątkowski

tel +48 74 869 02 80, +48 609 60 04 22, +48 667 777 677
  • Chirurgia plastyczna

Zabiegi operacyjne powiek - Blepharoplastyka


Zdjęcia przed i po zabiegach

Operacje plastyczne powiek – opis


Kosmetyczna operacja powiek usuwa nadmiar tłuszczu i pomarszczonej, opadającej skóry górnych powiek, które to mogą nadawać twarzy wyraz ciągłego zmęczenia lub smutku. Eliminuje również worki pod oczami i napina skórę dolnej powieki. Rezultatem jest świeży i odprężony wyraz twarzy.

 

Operację powiek można przeprowadzić razem z liftingiem twarzy czy innymi zabiegami odmładzającymi twarz. Niektóre osoby dziedziczą cechy, które powodują, że decydują się na operację powiek już w wieku 20-30 lat.

 

Tłuszcz i zwiotczała skóra są usuwane z górnej powieki przez nacięcia, które zostają ukryte w naturalnym załamaniu powieki. Nacięcie wybiega lekko poza zewnętrzny kącik oka, gdzie z łatwością miesza się z istniejącymi tam zmarszczkami mimicznymi i innymi fałdami skórnymi. Jeśli problem z powiekami pogłębiony jest jeszcze przez opadające brwi, chirurg może zalecić także lifting brwi.

 

Leczenie dolnej powieki wymaga często nacięcia, które schowane jest tuż pod linią rzęs. Poprzez to nacięcie nadmiar skóry, mięśni i tłuszczu zostaje usunięty lub uregulowany. Można tak zmienić położenie tłuszczu, aby wyeliminować opuchnięcia i obrzmienia. Jeśli nie ma nadmiaru skóry dolnej powieki, chirurg plastyczny może się zdecydować na zastosowanie innej techniki, przy której tłuszcz usuwa się przez nacięcie położone wewnątrz powieki, od strony spojówki.

 

Po operacji można spodziewać się obrzęku i opuchnięcia, które utrzymują się około tygodnia lub nieco dłużej. Widzenie może być przez kilka dni zamazane a pacjent powinien nosić ciemne okulary dla ochrony oczu przed wiatrem i słońcem. Po upływie tygodnia można pod makijażem ukryć pozostałe, z czasem znikające zasinienia. Do pracy można wrócić po około 10 dniach.

 

Copyright © 2024 chp.pl