Google+
FB

PRYWATNY GABINET CHIRURGII PLASTYCZNEJ
w Polanicy-Zdroju
dr n. med. Ireneusz Łątkowski

tel +48 74 869 02 80, +48 609 60 04 22, +48 667 777 677
  • Chirurgia plastyczna

Lifting twarzy - Facelifting - Rhytidectomia


Zdjęcia przed i po zabiegu.

lifting twarzy lifting twarzy - chp.pl
lifting twarzy - zabiegi
zabieg lifting twarzy
profesjonalny lifting twarzy
lifting twarzy - chp.pl

Lifting twarzy – opis zabiegu


    Lifting twarzy to operacja plastyczna, która polega na usunięciu nadmiaru skóry z twarzy i szyi oraz poprawie napięcia mięśni twarzy. Na efekt końcowy zabiegu mają wpływ układ kostny twarzy, cechy dziedziczne oraz budowa skóry. Istnieje wiele wariantów liftingu twarzy.

 

     Chirurg plastyczny wykonuje nacięcia w taki sposób, by były one ukryte, dzięki czemu blizny są prawie niezauważalne. Zdarza się, że konieczna jest także zmiana usytuowania głębiej położonych tkanek, aby rysy twarzy stały się jak najbardziej młodzieńcze. W takiej sytuacji wykonuje się małe nacięcia pod brodą i usuwa zgromadzony tam tłuszcz, co wygładza zmienioną wiekiem skórę szyi.

 

      Po operacji plastycznej tego typu przez pewien czas utrzymuje się obrzęk, uczucie napięcia oraz zaburzenie czucia w obrębie twarzy i szyi. Ponieważ przez kilka miesięcy skóra jest bardziej wrażliwa, niezbędne jest jej codzienne zabezpieczanie przed promieniowaniem słonecznym i stosowanie kremów z silnymi filtrami UV. Kilka dni po operacji można zacząć stosować kosmetyki do twarzy. Do pracy pacjenci wracają po około 2-3 tygodniach.

 

Copyright © 2024 chp.pl