Google+
FB

PRYWATNY GABINET CHIRURGII PLASTYCZNEJ
w Polanicy-Zdroju
dr n. med. Ireneusz Łątkowski

tel +48 74 869 02 80, +48 609 60 04 22, +48 667 777 677
  • Chirurgia plastyczna

Plastyka powłok brzucha - Abdominoplastyka


Przed i po zabiegu.

liposukcja liposukcja brzucha
odsysanie tłuszczu plastyka brzucha
liposukcja - chp.pl liposukcja brzucha - chp.pl
odsysanie tłuszczu - chp.pl plastyka brzucha - chp.pl
liposukcja - odsysanie tłuszczu
liposukcja brzucha w CHP.pl
liposukcja - zabiegi chp.pl
plastyka brzucha - liposukcja odsysanie tłuszczu - liposukcja

Plastyka powłok brzucha – opis operacji


Plastyka brzucha, zwana również abdominoplastyką, modeluje i usuwa nadmiarskóry z tej części ciała. W czasie operacji można również zredukować tkankę tłuszczową i napiąć mięśnie powłok brzucha. Operacja plastyczna tego typu najczęściej wykonywana jest u pacjentek po przebytych ciążach lub utracie znacznej masy ciała. 

Przy abdominoplastyce poziome nacięcie jest wykonywane w obrębie okolicy łonowej a także wokół pępka. Powstała blizna jest trwała, lecz chirurg plastyczny może umieścić ją tak, by była ukryta pod kostiumem kąpielowym lub w "starej" bliźnie np. po "cesarskim cięciu". Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów u niektórych pacjentów abdominoplastyka może być łączona z liposukcją (odsysaniem tkanki tłuszczowej). Zdarza się, że wiotkość skóry i osłabienie mięśni dotyczą tylko obszaru poniżej pępka. Wówczas pacjent może być dobrym kandydatem do zmodyfikowanej abdominoplastyki, po której blizna jest krótsza, a nacięcie wokół pępka nie jest konieczne.

 

Dzień po operacji plastycznej pacjent jest zachęcany do wstawania i chodzenia przez krótki czas, by pobudzić krążenie krwi. Przez kilka tygodni powinien nosić specjalny pas ściągający i unikać forsownego wysiłku.

 

Powrót do pracy jest możliwy po około 2 tygodniach, jeśli nie jest to ciężka praca fizyczna.

 

Copyright © 2024 chp.pl