Google+
FB

PRYWATNY GABINET CHIRURGII PLASTYCZNEJ
w Polanicy-Zdroju
dr n. med. Ireneusz Łątkowski

tel +48 74 869 02 80, +48 609 60 04 22, +48 667 777 677
  • Chirurgia plastyczna

Zabiegi operacyjne uszu


Przed i po zabiegu.

korekta uszu zabiegi operacyjne uszu
korekcja uszu
korekta uszu - chp.pl korekta uszu
korekta uszu - zabiegi zabiegi operacyjne - korekta uszu
korekta uszu bezpieczna korekta uszu
profesjonalna korekta uszu zabiegi - korekta uszu

Korekcja uszu – opis zabiegu


Bardzo często odstające małżowiny uszne, ich nieprawidłowy wygląd, jest przyczyną głębokich kompleksów dzieci i młodzieży ,dlatego pacjenci lub ich bliscy, decydują się na rozwiązanie tego problemu poprzez operację plastyczną. Wskazania do takiej operacji są głównie psychologiczne.

 

Korekcja uszu, a właściwie korekcja odstających małżowin usznych, jest najczęstszą operacją z zakresu chirurgii plastycznej wykonywaną przed 18 rokiem życia. Operacji uszu poddają się przede wszystkim dzieci w wieku ok. 9-10 lat i młodzież ok. 14-15 roku życia. Zabieg wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym, w sporadycznych przypadkach w znieczuleniu ogólnym. Korekcja trwa ok. 45 minut. Szwy z ran pooperacyjnych usuwa się po ok. 10 dniach.

 

Zaleca się aby pacjent w pierwszym okresie pooperacyjnym tj. ok. 14 dni, chodził w opasce chroniącej uszy. Przez okres ok. miesiąca po operacji plastycznej należy unikać większego wysiłku fizycznego, między innymi sportu, natomiast przebywanie w skrajnych temperaturach jest niewskazane przez ok. 2- 3 miesiące. Blizny pooperacyjne ze względu na swoje umiejscowienie są niedostrzegalne dla otoczenia.

 

Copyright © 2024 chp.pl